5060 - 342 - 949
dr.nayeri.mehbang [at] gmail.com

مِهبانگ ، بانگِ دانش و خرَد

برای حمایت از ما ، یکی از ما باشید
9 مه 2016

زنده شدن مردگان

/
نوشته شده توسط
/
دیدگاه0

یک آزمون پزشکی که می‌تواند مردگان را به «زندگی» بازگرداند
نوشته‌ی: گلِن مک‌دانلد

در سال های اخیر، زمینه‌ی نوپای «علم اِحیا»، رویکرد کاملن متفاوتی در درمان پزشکی در پیش گرفته است و با مرگ به عنوان یک فرآیند روبه‌رو می‌شود – فرآیندی که به طور بالقوه برگشت‌پذیر است – نه به عنوان یک رویداد.

بر اساس گزارشی در نشریه‌ی «دِیلی تلگراف» انگلستان، آزمون پزشکی نو و پیشگامانه‌ای این نظریه را به بوته‌ی آزمایش خواهد گذاشت و تلاش خواهد کرد که مغز افراد مرده را بازسازی کند.

گذشته از شوخی‌های فرانکشتاینی (اثری از مری شِلی – مترجم)، به نظر می‌رسد که این آزمون، پیشرفت مهمی برای پژوهشگران در این زمینه باشد. بر اساس گزارش دیلی تلگراف، شرکت زیست‌فناوری «بیو-کوارک» در آمریکا، مجوز انجام این پروژه بر روی ۲۰ بیمار که مرگ بالینی آنها بر اثر آسیب‌های مغزی اعلام شده است را دریافت کرده.

در این آزمون از چندین روَند و درمان گوناگون بهره گرفته خواهد شد تا بتوان به احیای مغز کسانی دست یافت که تنها با دستگاه‌های حفظ حیات، زنده نگه داشته شده‌اند. سلول‌های بنیادی به‌طور مستقیم به‌همراه ترکیبی از پپتیدها به مغز (بیماران) تزریق خواهد شد. علاوه بر آن، لیزر و دیگر شیوه‌های تحریک عصب نیز بر روی ساقه‌ی مغز اعمال خواهد شد.

این تیم پژوهشی امیدوار است که سلول‌های بنیادی، نوعی فرآیند “راه‌اندازی مجدد” را آغاز کنند که در آن، سلول‌های مغزی بتوانند خودشان را بازسازی کنند. این فرآیند مانند همان شیوه‌ای‌ست که انواع ویژه‌ای از خزندگان و جانداران دریایی می‌توانند اندام‌های از دست رفته‌شان را بازسازی کنند.

بر اساس گزارش دیلی تلگراف، پروژه‌ی “ری‌انیما” – نامی بسیار خوب – از موسسات ملی بهداشت در آمریکا و هند مجوز دریافت کرده است. این تیم قصد دارد که بی‌درنگ شروع به گرفتن بیمار نماید و روند اولیه‌ی “اثبات مفهوم (کلی)” را در ایالت اوتراکاند در هند انجام دهد.

دکتر ایرا پاستور، مدیر عامل شرکت بیو-کوارک به دیلی تلگراف گفت که امیدوار است بتواند در دو تا سه ماه نخست، نتایج را گزارش نماید.

او گفت: “این نخستین آزمون در نوع خود و گام دیگری به سوی بازگردان‌کردن نهایی (روند) مرگ در زندگی ماست.”

خُب، ببینیم چه خواهد شد.
‌‌

بن‌مایه
مقاله‌ی کامل
– برگردان به‌فارسی از تیم مِهبانگ

ارسال پاسخ

مجموعه‌ی کامل کلاس‌ها و سمینارها بزودی در بخش محصولات در دسترس قرار خواهد گرفت! رد کردن