5060 - 342 - 949
dr.nayeri.mehbang [at] gmail.com

مِهبانگ ، بانگِ دانش و خرَد

برای حمایت از ما ، یکی از ما باشید
29 ژوئن 2014

بنویسید تا متفاوت باشید!

نوشتن با دست قسمتی در مغز را فعال خواهد کرد که به یادگیری سریع‌تر و بهتر شما منجر خواهد شد.

 

مسلمن نوشتن با صفحه‌کلید موجب صرفه‌جوئی زمان گرانبهایمان خواهد بود اما فوائد نوشتار با دست بیشتر از آنست که نادیده گرفته شود؛ چرا که تحقیقات اخیر به خوبی نشان داده‌اند کودکانی که برای نوشتن از دست استفاده می‌کنند با سرعت بیشتری خواندن را نیز می‌آموزند. این کودکان همچنین در حفظ اطالاعات و پردازشِ ایده‌هایِ جدید، متفاوت از همسالان خود هستند.

در واقع هنگامی که ما شروع به نوشتن می‌کنیم مدار عصبی منحصر به فردی در مغز به طور خودکار فعال می شود و وقتی در حال نوشتن هستیم هسته‌ی مرکزی در مغز که مسئولیت چیدمان تصاویری از کلمات را به عهد دارد این شبیه‌سازی را به رسمیت می‌شناسد و از آن الگو برداری می‌کند.

بر اساس تحقیقات انجام شده در دانشگاه ایندیانا زمانی که کودکان با دست شروع به نوشتن می‌کنند سه ناحیه از مغز فعال می‌شوند که دقیقن همان نواحی هستند که هنگام نوشتار و خواندن در افراد بزرگسال فعال هستند و در مقابل، همین نواحی در مغزِ کودکانی که از تایپ استفاده می‌کنند به هیچ‌وجه عکس‌العملی نشان نمی‌دهند.

در نهایت برای پژوهش‌‌گران جای تعجبی نبود وقتی که دریافتند کودکانی با دست‌خط بهتر نیز فعالیت‌های عصبی بیشتری در کارکرد حافظه‌شان دارند.

اما اگر فکر می‌کنید این مزایا تنها برای کودکان است سخت در اشتباهید!

یادداشت‌برداری دستی می‌تواند در یادگیری سریع‌تر و بهتر شما نیز بسیار موثر باشد. می‌توانید به راحتی دفعه بعد در امتحانات و یا سخنرانی‌تان آن را به آزمایش بگذارید، چرا که مطالعات نشان می‌دهد تمامی اطلاعات قبل از نوشتن، نیاز به پردازش و چهارچوب‌بندی در مغز دارند.

پس از مطالعه‌ی این مقاله من سعی خواهم کرد نوشتار را بیشتر از تایپ استفاده کنم، شما چطور؟

برگرفته از: http://goo.gl/T6tGLP

1 پاسخ

ارسال پاسخ

مجموعه‌ی کامل کلاس‌ها و سمینارها بزودی در بخش محصولات در دسترس قرار خواهد گرفت! رد کردن